Marknadsföring och kommunikation

Teamet för marknadsföring och kommunikation nås bäst på info@hanken.fi och består av följande personer:

Eva Adlercreutz Carrero

Chef för marknadsföring och kommunikation

  • Teamledare
  • Ansvarig för marknadsföring, intern och extern kommunikation samt Hankens varumärke

eva.carrero@hanken.fi
+358 50 479 8852

Marlene Günsberg

Kommunikationsspecialist

  • Ansvarig för medierelationerna och intern kommunikation
  • Forskningskommunikation

marlene.gunsberg@hanken.fi
+358 40 352 1212

Jessica Gustafsson

Kommunikatör

  • Redaktör för Magasinet Hanken
  • Extern och intern kommunikation, forskningskommunikation

jessica.gustafsson@hanken.fi
+ 358 50 412 6027

Judith Buddingh'

Evenemangsplanerare

  • Planering och utveckling av Hankens evenemang
  • Ansvarig för evenemangsproduktionen på Hanken

judith.buddingh@hanken.fi
+358 40 352 1213

Susanna Siljander

Webbdesigner

  • Webbdesign, innehållsproduktion och användarstöd
  • Info-TV

susanna.siljander@hanken.fi
+358 50 568 7635

Natalia Boltovskaia 

Marknadsföringskoordinator

  • Ansvarig för agentsamarbetet för studentrekrytering
  • Ansvarig för Hankens synlighet som studieplats
  • Ansvarig för Hanken grafiska riktlinjer
  • Ansvarig för planering och implementering av aktiviteter för studentrekrytering

natalia.boltovskaya@hanken.fi
+358 40 352 1320

Alina Anderson

Marknadsföringskoordinator

  • Ansvarig för studentrekrytering av kandidatstuderande
  • Ansvarig för Hankens synlighet som studieplats
  • Ansvarig för Hankens sociala mediekanaler
  • Ansvarig för planering och implementering av aktiviteter för kandidatstudentrekrytering

alina.anderson@hanken.fi
+358 50 336 4585

Gustaf Hafström

Koordinator för online-marknadsföring

  • Producerar visuellt marknadsföringsmaterial (video, podcasts, grafik etc)
  • Jobbar med SEO-marknadsföring

gustaf.hafstrom@hanken.fi
+358 50 471 9519

Kajsa Quinterno

Grafisk designer

  • Designar samt producerar innehåll till Hankens olika kanaler
  • Jobbar med olika övriga marknadsförings- och kommunikationsuppgifter

kajsa.quinterno@hanken.fi

Sofia Grünwald, Melina Johansson

Kommunikationsassistent, Evenemangsassistent

  • Uppdaterar innehåll, nyheter och kalenderhändelser samt laddar upp dokument och bilder på Hankens webbplats
  • Uppdaterar information i Info-TV (Helsingfors och Vasa)
  • Producerar personalens nyhetsbrev
  • Assisterar planering och utveckling av Hankens evenemang
  • Uppdaterar Hankens evenemangskalender

sofia.grunwald@hanken.fi, melina.johansson@hanken.fi

Ida Isomaa

Marknadsföringsassistent

  • Skapar innehåll för sociala medier

ida.isomaa@hanken.fi