Datacentralens personal

Share page with AddThis

Anställda vid datacentralen i Helsingfors och Vasa.

För helpdesk och hjälp se IT-tjänster!

personal
Bäckström, Joni
Systemstöd
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 50 562 5292
(internal 292)
joni.backstrom@hanken.fi
Ceder, Mats
Äldre planerare
Datacentralen (Vasa)Computer Centre (Vaasa)
+358 50 564 3739
(internal 730)
mats.ceder@hanken.fi
Forsell, Sebastian
IKT-stödperson
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1359
(internal 359)
sebastian.forsell@hanken.fi
Forsell, Ralf
IT-planerare
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1328
(internal 328)
ralf.forsell@hanken.fi
Isaksson, Johan
Tillämpningsplanerare
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1316
(internal 338)
johan.isaksson@hanken.fi
Kondareva, Ekaterina
Webbprogrammerare
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1340
(internal 340)
ekaterina.kondareva@hanken.fi

Web site development
Technical support

Webbplats utveckling
Tekniskt stöd

Krogars, Robert
IT-planerare
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1332
(internal 332)
robert.krogars@hanken.fi
Krohn, Mikaela
Medieproducent, Doktorand
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 50 412 9737
mikaela.krohn@hanken.fi
Lindroos, Kicka
IKT-koordinator
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
+358 40 352 1335
(internal 335)
kicka.lindroos@hanken.fi

Koordination och utveckling av:

  • digitalisering av undervisningen (e-tent, moodle, projekt)
  • processer kring användarhantering och rättigheter
  • webben och viss teknisk support

samt kontaktperson för Webropol, ITR:s sekreterare och medlem i nationella styrgruppen för utveckling av e-tentsystem samt SvIKT - svenskspråkigt IKT-samarbete inom Helsingfors alliansen

Nilsson, Tommy
It-planerare
Datacentralen (Vasa)Computer Centre (Vaasa)
+358 40 352 1788
(internal 788)
tommy.nilsson@hanken.fi

Sidor