Kontaktuppgifter för institutionen för marknadsföring

Share page with AddThis
På den här sidan hittar du kontaktuppgifter för institutionen för marknadsföring.

Prefekt
Jaakko Aspara

Ämnesansvarig i Helsingfors och ansvarig för studiehelheten för magistersstudier
Johanna Gummerus

Kontaktperson i Vasa
Peter Björk

Ämnesansvarig för ämnet logistik och samhällsansvar
Gyöngyi Kovacs

Amanuens
Malin Wikstedt

Institutionsassistent
Tuuli Tuominen

Fakulteten, administrativ personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för marknadsföring

Abramova, Anna
Doktorand
anna.abramova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Annala, Linda
Doktorand
linda.annala@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)
Aspara, Jaakko
Grönroos professor i marknadsföring
+358 40 352 1532
(internt 532)
jaakko.aspara@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Björk, Peter
Professor i marknadsföring
+358 40 352 1723
(internt 723)
peter.bjork@hanken.fi
Marknadsföring (Vasa)Marketing (Vaasa)
Bor, Sanne
Post Doctoral Researcher
+358 40 352 1453
(internt 453)
sanne.bor@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Dao, Phuong Quang
Doctoral Student
phuong.dao@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Dube, Apramey
Doktorand
apramey.dube@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Ekwall, Daniel
Universitetslektor i logistik och samhällsansvar
daniel.ekwall@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)
Finne, Åke
Lektor i marknadsföring
+358 40 352 1244
(internt 244)
ake.finne@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Frig, Meri-Maaria
Doktorand
meri-maaria.frig@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)

Sidor