Kontaktuppgifter för institutionen för marknadsföring

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter för institutionen för marknadsföring.

Prefekt
Jaakko Aspara

Ämnesansvarig i Helsingfors och ansvarig för studiehelheten för magistersstudier
Johanna Gummerus

Kontaktperson i Vasa
Peter Björk

Ämnesansvarig för ämnet logistik och samhällsansvar
Gyöngyi Kovacs

Amanuens
Kira Nyman

Institutionsassistent
Mikaela Gerkman

Fakulteten, administrativ personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för marknadsföring

Abramova, Anna
Doktorand
anna.abramova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Aminoff, Anna
Forskardoktor (tenure track) i logistik och samhällsansvar
anna.aminoff@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)
Annala, Linda
Doktorand
+358 50 376 5720 linda.annala@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)
Aspara, Jaakko
Grönroos professor i marknadsföring
+358 40 352 1532
(internt 532)
jaakko.aspara@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Björk, Peter
Professor i marknadsföring
+358 40 352 1723
(internt 723)
peter.bjork@hanken.fi
Marknadsföring (Vasa)Marketing (Vaasa)
Bor, Sanne
Post Doctoral Researcher
+358 40 352 1453
(internt 453)
sanne.bor@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Chernikova, Valeriia
Doctoral Student
valeriia.chernikova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Ciuchita, Robert
Assistant Professor (tenure track)
robert.ciuchita@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Dao, Phuong Quang
Doctoral Student
phuong.dao@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Davtyan, Robert
Doctoral Student
robert.davtyan@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)

Sidor