Kontaktuppgifter för ämnet marknadsföring

På denna sida hittar du kontaktuppgifter för ämnet marknadsföring

Prefekt
Peter Björk

Ämnesansvarig i Helsingfors och ansvarig för studiehelheten för magistersstudier
Veronica Liljander

Kontaktperson i Vasa
Peter Björk

Ansvarig för kandidatstudier i ämnet
Åke Finne

Programdirektör för Master's Programme in Business and Management
Veronica Liljander

Amanuens
Kira Nyman

Institutionsassistent
Mikaela Gerkman

 

Besöksadress i Helsingfors:

Institutionen för marknadsföring finns i Arkadiabyggnadens nya del. Arkadia-byggnaden är belägen på Lappogatan mittemot Hankens huvudbyggnad.

Officiell adress för var vi sitter är Arkadiagatan 22. Personalen i ämnet marknadsföring sitter främst på våning två.

Hur hittar du till oss? Ingång via Arkadia-byggnadens huvudingång på Lappogatan. Då du kommer in - sväng vänster. I slutet av korridoren sväng till höger och gå rakt igenom trappuppgången till nästa byggnad. Gå upp för trapporna en halv våning och du är framme vid institutionen för marknadsföring.

 

Besöksadress i Vasa:

I Vasa sitter vi i den andra våningen av Hanken byggnaden, i adressen Biblioteksgatan 16.

Responsible for bachelor studies in Marketing
Åke Finne

Head of Subject, Responsible for master studies in Marketing
Johanna Gummerus

Director for Master's Programme in Business and Management
Veronica Liljander

- See more at: https://www.hanken.fi/en/about-hanken/organisation/departments-and-subje...

Fakulteten, administrativ personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för marknadsföring

institutioner marknadsföring kontaktinformation
Abramova, Anna
Doktorand
anna.abramova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Anyan, James
Praktikant
james.anyan@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Aspara, Jaakko
Grönroos professor i marknadsföring
+358 40 352 1532
(internt 532)
jaakko.aspara@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Birkenfalk, Sigge
Doktorand
sigge.birkenfalk@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Björk, Peter
Professor i marknadsföring
+358 40 352 1723
(internt 723)
peter.bjork@hanken.fi
Marknadsföring (Vasa)Marketing (Vaasa)
Björk, Cassandra Veronica
Timanställd, övrig personal
cassandra.bjork@student.hanken.fi
Marknadsföring (Vasa)Marketing (Vaasa)
Bor, Sanne
Post Doctoral Researcher
+358 40 352 1453
(internt 453)
sanne.bor@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Chernikova, Valeriia
Doctoral Student
valeriia.chernikova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Ciuchita, Robert
Assistant Professor (tenure track)
robert.ciuchita@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Dao, Phuong Quang
Doctoral Student
phuong.dao@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)

Sidor