Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter för institutionen för finansiell ekonomi och ekonomisk statistik

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för Finansiell ekonomi och nationalekonomi

kontaktinformation
Ralio, Roger Henrik
Timlärare
roger.ralio@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Ringbom, Staffan
Lektor
+358 40 352 1416
(internt 416)
staffan.ringbom@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Rosenqvist, Gunnar
Affilierad forskare
+358 40 352 1363
(internt 363)
gunnar.rosenqvist@hanken.fi
Ekonomisk statistik (Helsingfors)Statistics (Helsinki)
Sarlin, Peter
Professor of Practice
+358 40 572 7670 peter.sarlin@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Savolainen, Ville
Doktorand
ville.savolainen@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Schimanski, Caroline
Mellan avtal
caroline.schimanski@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Stenbacka, Rune
Professor
+358 40 352 1433
(internt 433)
rune.stenbacka@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Sundqvist, Toni
Doktorand
toni.sundqvist@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Sääskilahti, Pekka
Professor of Practice
pekkajuhani.saaskilahti@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Van Moer, Geert
Assistant Professor (tenure track
geert.vanmoer@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)

Sidor