Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter för institutionen för finansiell ekonomi och ekonomisk statistik

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för Finansiell ekonomi och nationalekonomi

kontaktinformation
Huang, Kun
Affilierad forskare
kun.huang@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Huhtamäki, Fredrik
Doktorand
fredrik.huhtamaki@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Hyytinen, Ari
Professor of Economics
ari.hyytinen@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Högholm, Kenneth
Professor i finansiell ekonomi
+358 40 352 1718
(internt 718)
kenneth.hogholm@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Jach, Agnieszka
Universitetslektor i ekonomisk matematik och statistik
+358 40 352 1365
(internt 365)
agnieszka.jach@hanken.fi
Ekonomisk statistik (Helsingfors)Statistics (Helsinki)
Johansson, Christian
Lektor
+358 40 352 1738
(internt 738)
christian.johansson@hanken.fi
Ekonomisk statistik (Vasa)Statistics (Vaasa)
Juselius, Mikael
Timlärare
mikael.juselius@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Jääskeläinen, Jan
Timlärare
jan.jaaskelainen@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Keinonen, Henrik
Doktorand
henrik.keinonen@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Korkeamäki, Timo
Pentti professor i finansiell ekonomi
+358 40 352 1308
(internt 308)
timo.korkeamaki@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)

Sidor