Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter för institutionen för finansiell ekonomi och ekonomisk statistik

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för Finansiell ekonomi och nationalekonomi

kontaktinformation
Bärlund, Annika
Amanuens
+358 50 408 3450 annika.barlund@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Colak, Gonul
Professor of Finance
+358 50 572 8834
(internt 834)
gonul.colak@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Felixson, Karl
Universitetslärare
+358 40 352 1452
(internt 452)
karl.felixson@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Fellman, Johan
Professor emeritus
johan.fellman@hanken.fi
Ekonomisk statistik (Helsingfors)Statistics (Helsinki)
Finne, Gustav
Doktorand
gustav.finne@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Fraga Martins Maio, Paulo
Professor of finance, asset pricing
+358 40 352 1455
(internt 455)
paulo.maio@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Gulati, Anand
Doktorand
anand.gulati@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Habimana, Theogene
Doktorand
theogene.habimana@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Haga, Jesper Per Alexander
Forskardoktor
jesper.haga@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Hintikka, Mari
Doktorand
mari.hintikka@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)

Sidor