Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter för institutionen för finansiell ekonomi och ekonomisk statistik

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för Finansiell ekonomi och nationalekonomi

kontaktinformation
Ahlgren, Niklas
Universitetslektor i statistik
+358 40 352 1242
(internt 242)
niklas.ahlgren@hanken.fi
Ekonomisk statistik (Helsingfors)Statistics (Helsinki)
Akusok, Anton
Postdoctoral Researcher
anton.akusok@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Antell, Jan
Universitetslektor i finansiell ekonomi
+358 40 352 1384
(internt 384)
jan.antell@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Back, Alexander
Projektassistent
alexander.back@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Belfrage, Markus
Doktorand
markus.belfrage@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Björk, Kaj-Mikael
Forskare
kaj-mikael.bjork@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Broussard, John
Associate Professor (visiting)
john.broussard@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Bärlund, Annika
Amanuens
+358 50 408 3450 annika.barlund@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Colak, Gonul
Professor of Finance
+358 50 572 8834
(internt 834)
gonul.colak@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Felixson, Karl
Universitetslärare
+358 40 352 1452
(internt 452)
karl.felixson@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)

Sidor