Personer

Personal, doktorander och associerade forskare vid Svenska handelshögskolan.
personal personer kontaktinformation
Cadillo Chandler, Dhanay
Timlärare, ansvarslärare
dhanay.cadillo@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Caic, Martina
martina.caic@hanken.fi
HANKENHANKEN
Cascarino, Dino
Lektor i engelska
+358 40 352 1749
(internt 749)
dino.cascarino@hanken.fi
Ämnet Engelska (Vasa)Subject English (Vasa)
Cavonius, Barbara
Publikationssekreterare
+358 40 352 1376
(internt 376)
barbara.cavonius@hanken.fi
Biblioteket (Helsingfors)Library (Helsinki)
Ceder, Mats
Äldre planerare
+358 50 564 3739
(internt 730)
mats.ceder@hanken.fi
Datacentralen (Vasa)IT Services (Vaasa)
Chatterjee, Ira
Doktorand
ira.chatterjee@hanken.fi
Entreprenörskap och företagsledning (Helsingfors)Entrepreneurship, Management and Organisation (Helsinki)
Chernikova, Valeriia
Doctoral Student
valeriia.chernikova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Chirico, Francesco
Gästande forskare
francesco.chirico@hanken.fi
Entreprenörskap och företagsledning (Helsingfors)Entrepreneurship, Management and Organisation (Helsinki)
Chmilewsky, Alona
Lecturer
alona.chmilewsky@hanken.fi
Ämnet Engelska (Helsingfors)Subject English (Helsinki)
Ciuchita, Robert
Assistant Professor (tenure track)
robert.ciuchita@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)

Sidor