Personer

Personal, doktorander och associerade forskare vid Svenska handelshögskolan.
personal personer kontaktinformation
Borgman, Cecilia
Doktorand
cecilia.borgman@hanken.fi
Nationalekonomi (Helsingfors)Economics (Helsinki)
Braskén, Sara
HR-assistent
+358 40 352 1393 sara.brasken@hanken.fi
Personaladministration och forskningsservice (Helsingfors)HR and Research Services (Helsinki)
Breckle, Margit Angelika
Lecturer
margit.breckle@hanken.fi
Ämnet Tyska (Vasa)Subject German (Helsinki)
Broussard, John
Associate Professor (visiting)
john.broussard@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Bruun, Niklas
Professor emeritus
+358 50 599 6801
(internt 228)
niklas.bruun@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Buddingh', Judith
Evenemangsplanerare
+358 40 352 1213 judith.buddingh@hanken.fi
Kommunikation och PR (Helsingfors)Communication and PR (Helsinki)
Burström, Thommie
Forskare
+358 40 352 1302
(internt 302)
thommie.burstrom@hanken.fi
Entreprenörskap och företagsledning (Helsingfors)Entrepreneurship, Management and Organisation (Helsinki)
Buttler, Pekka
Doktorand
pekka.buttler@hanken.fi
HANKENHANKEN
Bäckström, Synnöve Brita
Timanställd, övrig personal
synnove.backstrom@hanken.fi
Office of Study Affairs (Helsinki)
Bärlund, Annika
Amanuens
annika.barlund@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)

Sidor