Personer

Personal, doktorander och associerade forskare vid Svenska handelshögskolan.
personal personer kontaktinformation
Bruun, Niklas
Professor emeritus
+358 50 599 6801
(internt 228)
niklas.bruun@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Buddingh', Judith
Evenemangsplanerare
judith.buddingh@hanken.fi
Externa relationer (Helsingfors)External Relations (Helsinki)
Burström, Thommie
Forskare
+358 40 352 1302
(internt 302)
thommie.burstrom@hanken.fi
Entreprenörskap och företagsledning (Helsingfors)Entrepreneurship, Management and Organisation (Helsinki)
Buttler, Pekka
Doktorand
pekka.buttler@hanken.fi
HANKENHANKEN
Bäckström, Synnöve Brita
Timanställd, övrig personal
synnove.backstrom@hanken.fi
Studiebyrån (Helsingfors)Office of Study Affairs (Helsinki)
Bäckström, Joni
Systemstöd
+358 50 562 5292
(internt 292)
joni.backstrom@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Bärlund, Annika
Amanuens
annika.barlund@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Cadillo Chandler, Dhanay
Timlärare, ansvarslärare
dhanay.cadillo@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Cascarino, Dino
Lektor i engelska
+358 40 352 1749
(internt 749)
dino.cascarino@hanken.fi
Ämnet Engelska (Vasa)Subject English (Vasa)
Cavonius, Barbara
Publikationssekreterare
+358 40 352 1376
(internt 376)
barbara.cavonius@hanken.fi
Biblioteket (Helsingfors)Library (Helsinki)

Sidor