Personer

Personal, doktorander och associerade forskare vid Svenska handelshögskolan.
personal personer kontaktinformation
Aminoff, Anna
Forskardoktor (tenure track) i logistik och samhällsansvar
anna.aminoff@hanken.fi
Logistik och samhällsansvar (Helsingfors)Supply Chain Management and Social Responsibility (Helsinki)
Antell, Jan
Universitetslektor i finansiell ekonomi
+358 40 352 1384
(internt 384)
jan.antell@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Antikainen, Mikko
Doktorand
mikko.antikainen@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Arppe, Niina
Projektkontroller
+358 40 352 1522
(internt 522)
niina.arppe@hanken.fi
Centret för forskning och internationella ärenden, forskningsservice (Helsingfors)Center for research and international affairs, research service (Helsinki)
Arranz-Aperte, Laura
Postdoctoral Researcher
laura.arranz-aperte@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Aspara, Jaakko
Grönroos professor i marknadsföring
+358 40 352 1532
(internt 532)
jaakko.aspara@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Assilbekova, Zhamilya
Doktorand
zhamilya.assilbekova@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Athanasakou, Vasiliki
Associate Professor (visiting)
vasiliki.athanasakou@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Back, Alexander
Projektassistent
alexander.back@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Helsingfors)Finance (Helsinki)
Backman, Marlene
Informationsspecialist
+358 40 352 1263
(internt 263)
marlene.backman@hanken.fi
Biblioteket (Helsingfors)Library (Helsinki)

Sidor