Personer

Share page with AddThis
Personal, doktorander och associerade forskare vid Svenska handelshögskolan.
personal personer kontaktinformation
Aaltonen, Tuula
Amanuens
+358 40 352 1429
(internt 429)
tuula.aaltonen@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Aarnivuo, Mira
Alumnkoordinator
+358 50 552 7271
(internt 423)
mira.aarnivuo@hanken.fi
Externa relationer (Helsingfors)External Relations (Helsinki)
Abramova, Anna
Doktorand
anna.abramova@hanken.fi
Marknadsföring (Helsingfors)Marketing (Helsinki)
Afzali, Sayed
Doktorand
mansoor.afzali@student.hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Ahlgren, Niklas
Universitetslektor i statistik
+358 40 352 1242
(internt 242)
niklas.ahlgren@hanken.fi
Statistik (Helsingfors)Statistics (Helsinki)
Ahlskog-Pursiainen, Tove
Specialsakkunnig
+358 40 352 1230
(internt 230)
tove.ahlskog-pursiainen@hanken.fi
Studiebyrån (Helsingfors)Office of Study Affairs (Helsinki)
Ahlvik, Catarina
Doktorand, Timlärare
+358 40 352 1507
(internt 507)
catarina.ahlvik@hanken.fi
Studiebyrån (Helsingfors)Office of Study Affairs (Helsinki)
Ahonen, Guy Stefan
Affilierad forskare
guy.ahonen@hanken.fi
Företagsledning och organisation (Helsingfors)Management and Organisation (Helsinki)
Al Nabulsi, Mohammad
Doktorand
nasib.nabulsi@hanken.fi
Finansiell ekonomi (Vasa)Finance (Vaasa)
Aminoff, Therese
Universitetslärare i franska
+358 40 352 1319
(internt 223)
therese.aminoff@hanken.fi
Ämnet Franska (Helsingfors)Subject French (Helsinki)

Sidor