Kontaktuppgifter

Share page with AddThis
Allmänna kontaktuppgifter för datacentralen - för direkthjälp se IT-stöd

Om du har ett IT-relaterat problem kontakta help@hanken.fi

Många system har också sina egna hjälp-addresser: web-help@hanken.fiwebropol-help@hanken.fimoodle-help@hanken.fisympa-help@hanken.fi . Via dem är oftast hjälpen snabbare och då går frågan till de personer det berör. Men help@hanken.fi är alltid uppe och ger det snabbaste svaret.

Personer anslutna till datacentralen:

IT help desk personal kontaktinformation
Bäckström, Joni
Systemstöd
+358 50 562 5292
(internt 292)
joni.backstrom@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Ceder, Mats
Äldre planerare
+358 50 564 3739
(internt 730)
mats.ceder@hanken.fi
Datacentralen (Vasa)Computer Centre (Vaasa)
Forsell, Sebastian
IKT-stödperson
+358 40 352 1359
(internt 359)
sebastian.forsell@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Isaksson, Johan
Tillämpningsplanerare
+358 40 352 1316
(internt 338)
johan.isaksson@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Kondareva, Ekaterina
Webbprogrammerare
+358 40 352 1340
(internt 340)
ekaterina.kondareva@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Krogars, Robert
IT-planerare
+358 40 352 1332
(internt 332)
robert.krogars@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Krohn, Mikaela
Medieproducent, Doktorand
+358 50 412 9737 mikaela.krohn@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Lindroos, Kicka
IKT-koordinator
+358 40 352 1335
(internt 335)
kicka.lindroos@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)Computer Centre (Helsinki)
Nilsson, Tommy
It-planerare
+358 40 352 1788
(internt 788)
tommy.nilsson@hanken.fi
Datacentralen (Vasa)Computer Centre (Vaasa)
Pensar, Ulf
Chefplanerare
+358 50 564 3735
(internt 729)
ulf.pensar@hanken.fi
Datacentralen (Vasa)Computer Centre (Vaasa)

Sidor