Kontaktuppgifter

Allmänna kontaktuppgifter för datacentralen - för direkthjälp se IT-stöd

Om du har ett IT-relaterat problem kontakta help@hanken.fi

Många system har också sina egna hjälp-addresser: web-help@hanken.fiwebropol-help@hanken.fimoodle-help@hanken.fisympa-help@hanken.fi . Via dem är oftast hjälpen snabbare och då går frågan till de personer det berör. Men help@hanken.fi är alltid uppe och ger det snabbaste svaret.

Personer anslutna till datacentralen:

IT help desk personal kontaktinformation
Albrecht, Mikael
Datasäkerhetschef
mikael.albrecht@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Forsell, Sebastian
IKT-stödperson
+358 40 352 1359
(internt 359)
sebastian.forsell@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Isaksson, Johan
Tillämpningsplanerare
+358 40 352 1316
(internt 338)
johan.isaksson@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Kaila, Urpo
Samarbete, övrig personal
urpo.kaila@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Kondareva, Ekaterina
Webbprogrammerare
+358 40 352 1340
(internt 340)
ekaterina.kondareva@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Krogars, Robert
IT-planerare
+358 40 352 1332
(internt 332)
robert.krogars@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Lindroos, Kicka
IKT-koordinator
+358 40 352 1335
(internt 335)
kicka.lindroos@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Sauri, Sampo
Medieproducent
+358 40 352 1357
(internt 357)
sampo.sauri@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Sippel, Magnus
IT-chef
magnus.sippel@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)
Sjöberg, Daniel
Medieproducent
+358 50 578 0054
(internt 254)
daniel.sjoberg@hanken.fi
Datacentralen (Helsingfors)IT Services (Helsinki)

Sidor