Contact Information for the Department of Accounting and Commercial Law

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för redovisning och handelsrätt.

Kur, Annette
Professor
annette.kur@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Lee, Nari
Professor
+358 40 352 1769
(internal 769)
nari.lee@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Lehner, Othmar
Adjunct Professor
othmar.lehner@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Liulia, Marie
Departmental Secretary
+358 40 352 1521
(internal 521)
marie.liulia@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Martikainen-Peltola, Minna
Professor
+358 40 352 1460
(internal 460)
minna.martikainen@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Måsabacka, Carsten
Lecturer
+358 40 352 1324
(internal 324)
carsten.masabacka@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Norrgård, Marcus
Director
+358 50 537 2420
(internal 482)
marcus.norrgard@hanken.fi
IPR University Center (Helsingfors)IPR University Center (Helsinki)
Nousiainen, Katri
Doctoral Student, Affiliated Researcher
katri.nousiainen@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Oker-Blom, Maximilian
Non-permanent teacher
max.oker-blom@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Schalin, Amos Jonatan
Non-permanent staff
amos.schalin@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)

Pages