Contact Information for the Department of Accounting and Commercial Law

Personal, doktorander och associerade forskare vid Institutionen för redovisning och handelsrätt.

Gullkvist, Benita
Associate Professor in Accounting
+358 40 352 1724
(internal 724)
benita.gullkvist@hanken.fi
Redovisning (Vasa)Accounting (Vaasa)
Hakala, Annaleena
Forskningsbiträde
annaleena.hakala@hanken.fi
IPR University Center (Helsingfors)IPR University Center (Helsinki)
Höglund, Henrik
Associate Professor in Accounting
+358 40 352 1768
(internal 768)
henrik.hoglund@hanken.fi
Redovisning (Vasa)Accounting (Vaasa)
Ittonen, Kim
Forskardoktor (tenure track) i revision
+358 50 408 4786
(internal 786)
kim.ittonen@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Jongsma, Daniel
Doctoral Student
daniel.jongsma@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Kallio, Susanna
Doctoral Student
susanna.kallio@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)
Kettunen, Jukka
Doctoral Student
jukka.kettunen@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Kinnunen, Jyri
Staff
+358 40 352 1378
(internal 378)
jyri.kinnunen@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Konsti, Henna Riitta
Non-permanent staff
henna.konsti@hanken.fi
Redovisning (Helsingfors)Accounting (Helsinki)
Kukkonen, Matti
Professor in Commercial Law
+358 40 352 1339
(internal 339)
matti.kukkonen@hanken.fi
Handelsrätt (Helsingfors)Commercial Law (Helsinki)

Pages